Wydarzenie organizowane było w ramach projektu INT107, pt. „Współpraca transgraniczna między uczelniami i dużymi obszarami chronionymi w Euroregionie Pomerania (Akronim REGE)”.
Dr Manuel Woltering przedstawił prezentację, pt. Refleksja do podejścia metody profesora Joba: mocne strony, słabe strony i szanse i zagrożenia”. Ze względu na jeden z celów projektu INT107, w którym zakłada się wypracowanie uproszczonego podejścia do badania wartości dodanej obszarów chronionych, dr Woltering zalecił skrócić ankietę i przeprowadzić ją tylko w 12 określonych typach dni („Tagesausprägungen”), które niestety nie są łatwe do wcześniejszej identyfikacji (ze względu na zmienność pogody i brak elastyczności organizacji ankietera i planowanie).
Podczas tego wydarzenia prof. Marius Mayer z Uniwersytetu w Greifswaldzie przedstawił prezentację, pt. „Możliwość zastosowania metodologicznego podejścia do oceny wpływu turystyki parkowej na USA, Finlandię, Szwajcarię i Meksyk” oraz prezentację dotyczącą tego jak przeprowadzić analizę akceptacji. Podczas dyskusji uczestnicy zastanawiali się nad tym czy należy zastosować podejście mieszane w przeprowadzaniu badań, np. wykorzystując: Ankiety pisemne, metodę CATI, Wywiady bezpośrednie, Ankiety online, czy Warsztaty.
Prof. Dr. Hartmut Rein oraz M.A. Martin Balàš przedstawili referat dotyczący danych wejściowych w metodzie prof. Joba. Jednym z wniosków po wygłoszonym referacie było, iż sposób obliczania wartości dodanej powinien być bardziej przejrzysty.
Na tym spotkaniu dr Dawid Dawidowicz przedstawił także kilka informacji organizacyjnych, w tym informacji o Europejskiej Karcie Ubezpieczenia Zdrowotnego.